Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzim s vůní citronu

24. 10. 2018

       44621105_112316676352630_921524502242787328_n.jpg       Tento podzim se objevuje nový skvělý trend. A    nejedná se o nic, co bychom už po léta neznali. Citron    nám nabízí velkou škálu možností nejen ve zdravotnictví, ale i v kosmetice. A kdo by si místo utrácení peněz za drahé a mnohdy i nefunkční kosmetické produkty nechtěl vyzkoušet nějaký vytvořit sám doma?

  Citron

   Posiluje imunitní systém a obranyschopnost

   Zlepšuje zažívání

   Zabraňuje krvácení dásní

   Posiluje tepny

  Posiluje vlasy, nehty a pokožku

 Odmašťuje

  Zvyšuje výkonnost

 Působí preventivně proti křečovým žilám

Citronová kůra

                Kůra tohoto plodu skvěle odvádí z těla kyselinu močovou, tudíž působí preventivně proti dně, revmatizmu a artróze. Navíc snižuje vysoký krevní tlak, zabraňuje kornatění tepen a vzniku sraženin a posiluje játra a žlučník

 

Vnitřní citronová kůra – albeno

                Taková ta bílá slupka pod kůrou. Je bohatá na přírodní antioxidant citrin, který účinně posiluje a bojuje proti bolestivosti stěn žil a vlásečnic, může být tedy velice účinnou prevencí křečových žil. Další látkou v albenu je limonen, který je dobrý proti tvoření nádorů a posiluje jaterní činnost. Obklady z albena se navíc používají na vředy, abscesy a poranění kůže.

 

Šťáva z citronu44553586_299728070850504_4608669787449458688_n.jpg

                - Je velice bohatá na éterické oleje, které pomáhají rozpouštět žlučové kameny, má antibakteriální účinky a pomáhají snižovat horečku. Pročišťuje játra a ledviny a odstraňuje přebytečné soli z organismu. Při dně a kloubních onemocněních se doporučuje denní pití zředěné šťávy z citronu a potírání kostních výrůstků citronem.

               - Citronová šťáva je navíc zásaditá (ač by si člověk myslel, že naopak kyselá) a tudíž uklidňuje podrážděný žaludek a pálení žáhy. Při přetrvávajících obtížích se tedy doporučuje 3x denně jednu čajovou lžičku nezředěné citronové šťávy.

               - Citronová šťáva smíchaná s medem působí proti zápachu z úst. Proto tento nápoj využívají hlavně herci, aby svým dechem neobtěžovali kolegy.

               - Čištění zředěnou citronovou šťávou zamezuje vzniku zubního kamene, zánětům v ústech a krvácení dásní.  !!!POZOR!!! pokud si vyčistíte zuby citronovou šťávou, vyčkejte alespoň 30 minut, než si zuby vyčistíte normální pastou. Citronová šťáva může totiž způsobit, že po dobu těch 30ti minut bude zubní sklovina měkčí než obvykle!

                - Ranní vypití šťávy z jednoho citronu s teplou vodou nalačno, nastartujete si metabolismus a dlouhodobější užívání tohoto nápoje prokazatelně čistí zažívání

                - Koktejl z citronové šťávy podporuje výdrž při sportu a paměť

 

Citron a menstruace

                A teď dobrá zpráva pro ženy, které trpí silnou a bolestivou menstruací. Pokud během menstruace denně vypijete zředěnou šťávu ze 2 – 3 citronů, zmírní vám to menstruační bolesti.

 

Citron a nehty

                Pokud před lakováním nehtů ošetříte nehty i kůžičku citronem, sníží se tvorba záděrek, třepení a lámání nehtů a bílých skvrn. Vždy potírejte kolečkem citronu, nechte deset minut působit a pak umyjte teplou vodou (na citronu vám nebude lak držet).

Citron a ranní nevolnosti

                Podle Miriam Eric – spisovatelky, má zředěná citronová šťáva velký vliv na ranní nevolnosti v těhotenství. Navíc je to lepší, než jakákoliv chemická metoda.

 

Citron a úbytek váhy

                Účinné látky v citronu urychlují spalování kalorií. Takže pokud sportujete a užíváte citronovou vodu, je účinek cvičení vyšší než bez. To se vztahuje i třeba k pouhé chůzi. Pokud před procházkou nebo i při procházce popíjíte vodu s citronem, bude procházka účinnější pro vaše zdraví i případné hubnutí. S hubnutím také úzce souvisí čištění trávicího systému, viz výše.

 

Citron a štípance

                Citronovou šťávou můžete potřít kůži po komářím štípnutí a včelím nebo vosím bodnutí. Zmírňuje totiž otoky a desinfikuje. Zředěnou citronovou šťávu pak můžete použít i na akné nebo ekzémy.

 

44597038_853439561526869_4831102364138078208_n.jpgCitron a vlasy

                Citronová šťáva jako poslední opláchnutí po mytí vlasů působí antisepticky. Zamezuje zápachu, přebytečné mastnotě a vypadávání vlasů. Naložení vlasů do citronové šťávy a poté slunění se používá jako přírodní zesvětlovač vlasů a zředěná šťáva v rozprašovači se může použít jako suchý šampon (pozor, nepoužívat velké množství, může zesvětlovat)

 

Citron jako deodorant

                Zředěná citronová šťáva desinfikuje a provoní vaše podpaží. Eliminuje pachy a pot a navíc neucpává póry v podpaží jako většina deodorantů a antiperspirantů.

 

Citronová vůně navíc působí relaxačně, antistresově a vašemu obydlí dodá pocit uklizenosti a svěžesti. Nejlepší forma jak byt provonět je citron nakrájeny na kolečka, který necháte uschnout na radiátoru nebo využití citronového olejíčku do aromalampy.   

 

V rámci týdne “Podzimu s vůní citronu“ budu denně postovat na instagram Nu, tohle si musím vyzkoušet citrony. Ať už kosmetický přípravek s citronem, nebo užití citronové šťávy s jedním z účinků napsaných výše.44737977_1074630899377476_8957481245898440704_n.jpg

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 9898
Měsíc: 217
Den: 8